Ką žinoti apie maisto papildus ir kam jie naudingi

Šiuo metu rinkoje yra daugybė maisto papildų. Bet ne visiems jie yra naudingi. Taigi, kas gali vartoti maisto papildus?

Maisto papildai – kas tai?

Pats maisto papildų konceptas yra suteikti maistingų medžiagų, kuriu galime gauti nepakankamai su maistu. Kai kurie papildai yra žinomi kaip maistingi arba kaip dietiniai produktai. Maisto papildai gali būti amino rūgštys, mineralais, vitaminai, riebalų rūgštus ir jie gali būti skystos, kapsulių ar tablečių formos.

Maisto papildų MSM
Maisto papildų MSM tai padeda padaryti jūsų odą ir plaukus sveikesnius

Papildai yra gaminami įvairių dozių ir kombinacijų. Tačiau tik tam tikras kiekis kiekvienos maistingos medžiagos yra reikalingas, kad kūnas tinkamai funkcionuotų ir tam nebūtinai reikalingi dideli medžiagų kiekiai. Didelėmis dozėmis, kai kurios medžiagos gali turėti priešingą efektą ir tapti žalingomis. Štai kodėl maisto papildai parduodami legaliai, su tinkamomis dozavimo rekomendacijomis.

Kam maisto papildai gali būti naudingi?

Maisto papildai nėra sveikos ir subalansuotos dietos pakaitalas. Dietos, kurios susideda iš daugybės pilno grūdo produktų, daržovių, nesočiųjų riebalų bei baltimų turi jums suteikti visas sveikai gyvensenai reikalingas maistingąsias medžiagas. Dauguma Europos šalių sutinka, žinios, siunčiamos bendrajai publikai turi būti fokusuotos į maistų pagrįstas dietas. Papildai neatitinka tokios dietos, tačiau yra tam tikri žmonės ar jų grupės, kuriems papildai gali būti reikalingi, net jei jie laikosi maisto dietos.

YouTube video
Vaizdo įrašas: Kodėl vyrams reikia kitokių maisto papildų nei moterims?

Net ir turėdami įtaką tam tikriems žmonėm, papildai nėra naudingi visiems. Iš tiesų, kitiems netgi nepatartina vartoti tam tikrus papildus didesnėmis dozėmis. Kiti tyrimai parodė, jog multivitaminai gali padidinti riziką tam tikrų medžiagų perdozavimui ir buvo pasiūlyta multivitaminus sudarinėti atidžiau , atsižvelgiant į mikroelementus gaunamus kartu su maistu. Žmonės privalo perskaityti papildo informaciją, kad suprastų ar šis papildas jiems yra tinkamas.

Pavyzdžiui, nėščioms moterims, maisto papildai turintys vitamino A, pavyzdžiui žuvų taukai, gali būti žalingi ir viršijus rekomenduojamą dozę sąlygoti apsigimimus. Tyrimų metu buvo atkreiptas dėmesys, kad rūkantieji turi būti ypač atsargūs naudodami papildus turinčios beta-karotino.

Apibendrinimas

Kitoms žmonių grupėms rekomenduojama vartoti specifinius papildus. Tačiau svarbu laikytis sveikos ir subalansuotos dietos. Nerekomenduojama vartoti skirtingas dozes, kurios viršytu rekomenduojamas dienos normas. Jeigu dvejojate, prieš pasirinkdami maisto papildus pasikonsultuokite su dietologu ar gydytoju.

Nerekomenduojama pirki bet kokius maisto papildus, kurios randate parduotuvėje. Svarbu pasitarti su gydytoju, kad ateityje išvengtumėte sveikatos problemų. Taigi jeigu norite gauti pilną naudą iš maisto papildų, įsitikinkite, kad vartojate jūsų sveikatai tinkamiausius papildus!

Žinutės iš tos pačios kategorijos:

    Nerasta