Aplankykite Bledą Slovėnijoje ir pasiruoškite nustebinti jo grožiu

Bledas yra Slovėnijos miestelis, aptinkamas Julijono Alpių papėdėje ir įsikūręs palei populiarų ledyninį Bledo ežerą. Ant uolos su vaizdu į ežerą yra vienuolikto amžiaus Bledo pilis, kurioje yra koplyčia, muziejus ir spaustuvė.

Kai lankysitės Blede, ten bus daugybė dalykų, kuriuos nustebinsite. Kai kurie iš jų yra šie:

Išpildykite savo norus apsilankydami blede

Pletnos, tradicinės medinės valtys, daugelį metų traukia lankytojus į salą, esančią ežero viduryje. Tokios valtys valdomos pletonų, kurie yra stovintys irkluotojai. Išlipus į krantą lankytojai turės lipti devyniasdešimt devyniais akmeniniais laipteliais, kad pasiektų bažnyčią.

Šioje saloje galite klausytis bažnyčios varpo ir net skambinti jį patys. Pasak legendos, tai leis įgyvendinti visus jūsų norus. Grįžę prie ežero kranto, galėsite pamatyti visą salą iš pilies ar keliaudami žirgų vežimo takų, kurie jus nuves aplink gražų ežerą.

Sužinokite apie nuostabią Bledo varpo istoriją

Pagamintas XVI a. pradžioje, bažnyčios varpas atkeliavo popiežiaus dėka. Iš esmės pasakojama, kad popiežius atidavė jį bažnyčiai po to, kai našlė atidavė savo originalų varpą kaip savo velionio vyro atminimą ir audros metu nuskendo ežere.

Video: Kelionė po Bledo ežerą

Todėl Bledas turi porą legendinių bažnyčios varpų. Legenda apie nuskendusį varpą kasmet sutelkiama ypatingo kalėdinio renginio metu.

Patirtis ir vaizdai Bledo pilyje

Puikus vaizdas į ežerą, jį supančios viršukalnės ir sala nuo pilies, kurią galima rasti virš ežero ant uolos (and island is from the castle that can be found over the lake on the cliff). Dėl savo grožio ji laikoma viena geriausių vestuvių vietų visoje Europoje ir tapo svarbių valstybės protokolų ir diplomatinių susitikimų vieta. Be vaizdingos architektūros, šioje pilyje taip pat įsikūrusi muziejaus kolekcija, pilies spaustuvė, pilies rūsys, restoranas ir pilies kalvė. Vasaros mėnesiais lankytojai gali sutikti pilies valdovą arba pasimėgauti kasmetiniu šaudymo iš lanko turnyru.

Šiluminės versmės aplink ežerą

Dėl savo nepaliestos gamtos ir kalnų klimato Bledo ežeras kadaise buvo laikomas sveikatingumo kurortu. Ežere yra įvairių maudymosi vietų. Jame nėra jokių didesnių intakų. Nedaug šaltinių tiekia vandenį. Be to, ežero šiaurės rytinėje dalyje yra terminių šaltinių, kurie dabar teka į Bledo viešbučių baseinus.

Natūralus Vintgaro tarpeklio grožis

Netoli ežero yra tarpeklis Vintgaro, kuris lankytojus traukė nuo XIX amžiaus dėl savo išskirtinio grožio. Peržiūrėję galerijas ir medinius tiltus, jūs nuvešite tarpeklį tarp kaskadų, baseinų ir krioklių. Virš tarpeklio taip pat yra viena arka, akmuo, buvusių geležinkelio tilto bokštų. Panašią patirtį turėsite ir Vintgaro tarpeklyje. Tie patys tarpekliai aplink Slovėniją jus taip pat nustebins dėl išskirtinės floros.

Žinutės iš tos pačios kategorijos:

    Nerasta