Spausdinimas namuose ir kasetės

Labai svarbu žinoti kokios kasetės yra tinkamos jūsų spausdintuvui. Jeigu užsisakysite netinkamą, jums gali tekti sumokėti daugiau negu kainuotų pats rašalas. Taip, tai yra todėl, kad kalbame apie rašalą, o ne tonerį.

Rašalas ir toneris yra visiškai skirtingi komponentai, esantys skirtingose kasetėse turinčiose savų privalumų ir trūkumų. Jeigu norite sužinoti daugiau apie jūsų turimo spausdintuvo kasetes arba ieškoje naujo spausdintuvo ir nežinote kokį geriau įsigyti, pasistengsime jums padėti.

Rašalinės kasetės

Spausdintuvo kasetė: kuo skiriasi rašalas ir toneris?

Supaprastinant, rašalinės kasetės yra pripildytos skysto rašalo ir jas naudoja rašaliniai spausdintuvai, tuo tarpu tonerio kasetėse yra miltelinis pigmentas ir tokias kasetes naudoja lazeriniai spausdintuvai. Paprasta ir suprantama. 

Rašalas gali būti tiek dažų tiek pigmento pagrindu, priklausomai pagal kasetes. Dauguma rašalinių spausdintuvų naudoja dažų pagrindu pripildyto rašalo kasetes. Jos yra pigesnės negu pigmentinio rašalo kasetės ir taip pat jos yra mėgstamos, nes tikroviškai atkuria spalvas. Tačiau dažų pagrindo rašalas nėra atsparus vandeniui, tepasi ir taip pat yra linkęs blukti, tipiškai per 25 metus galintis išblukti. Kita vertus, pigmentinio rašalo spauda yra aštresnė (detalesnė) ir taip pat greičiau džiūsta. 

YouTube video
Vaizdo įrašas: spausdintuvai kuo greičiau

Šio tipo kasetes (https://www.toner123.si/) vertinos profesionalių fotografų ir grafikos dizainerių, nes pigmentinio rašalo spausdintuvai detaliau atkuria paveikslėlius bei tekstą. Taip pat šio tipo rašalas yra labiau atsparus vandeniui, UV šviesai ir gali išlikti neišblukęs iki 200 metų. Suprantama, šis rašalas yra ir brangesnis.

Tuo tarpu toneris yra sausų miltelių pavidalo, šio tipo kasetėmis atspausdinta spaudą yra mažiau linkusi tepti lyginant su rašaline spauda, tačiau netinkamai naudojant gali būti ne ką mažiau netvarkos. Vienos spalvos spausdintuvai naudoja tik juodą tonerį. Spalvoti – keturias skirtingas spalvas: juodą, žydrą, rožinę ir geltoną, atitinkamai tokių kasečių ir reikia spausdintuvui.

Žinutės iš tos pačios kategorijos: