Kaip ilgai gali tarnauti automobilio akumuliatorius?

Naujesni akumuliatoriai yra pagaminti taip, kad jie veiktu pilnu pajėgumu iki to laiko, kol galiausiai sugenda. Tai yra naudinga, jeigu norit nuvykti nusipirkti naują akumuliatorių jūsų automobiliui, dar prieš mirštant šiam akumuliatoriui. Tai taip pat reiškia, jog galite pastebėti tam tikrus ženklus, rodančius, jog automobilio akumuliatorius eina į savo tarnavimo galą. 

Sunku tiksliai paakyti kada jis nustos tinkamai veikti. Yra įvairių faktorių, kurie galėtų sumažinti arba padidinti jo gyvavimo trukmę. Žemiau pateikti keli faktoriai, darantys įtaką akumuliatoriaus gyvavimo trukmei:

  • Labai aukštos ar žemos temperatūros
  • Vairavimo laikas
  • Padidėjęs elektros vartojimas
  • Generatoriau diržų kokybė
Kokybiškas automobilio akumuliatorius
Automobilio akumuliatorius yra elektrinis prietaisas, skirtas kaupti elektrą

Atminkite, akumuliatoriai amžinai netarnauja. Nesvarbu ar vairuojate kas dieną ar automobilis prastovi garaže metus laiko, kažkada jums teks pakeisti akumuliatorių. Įprastai jie tarnauja 3-5 metus.

Jei bandysite naudoti akumuliatorių ilgiau nei 5 metus, net ir esant geriausioms važiavimo sąlygoms, akumuliatorius (daugiau „Silux“ svetainėje) gali lengvai sugesti jums net nepastebėjus. Tai yra priežastis, kodėl dauguma gamintojų siūlo keisti akumuliatorių kas 5 metus.

Kai akumuliatorius bus panaudotas daugiau nei 3 metus, galite atlikti jo testavimą. Akumuliatoriaus testas paprastai siūlomas nemokamai vietinėje automobilių parduotuvėje, kur galite gauti išsamesnės informacijos apie savo automobilio akumuliatorių ir jo dabartinę būklę. Testas taip pat leidžia geriau suprasti dabartinę akumuliatoriaus būseną, kad galėtumėte geriau įvertinti, kada jį pakeisti.

Ženklai, rodantys, kad akumuliatorius gali išsikrauti

Kadangi šiuolaikiniai akumuliatoriai sukurti taip, kad išnaudotų visą turimą krūvį iki kol neišseks, yra keletas ženklų, kurie įspės, kad jūsų baterija senka. Senesnių akumuliatorių galia yra mažesnė, jie pritemdo priekinius žibintus, galia gali svyruoti ir apsunkti automobilio užvedimą.

Automobilio akumuliatorius Exide
Exide automobilio akumuliatorius

Geriausias būdas sužinoti, ar šiuolaikiniam automobilio akumuliatoriui reikia įkrovimo, yra pasižymėti kada jį įsigijote ir atlikti akumuliatoriaus testą. Kitaip galite susidurti su išsekusiu akumuliatoriumi ar dar blogiau, jūs nebegalėsite užvesti savo automobilio.

Kas nutinka kai akumuliatorius numiršta?

Geros naujienos yra tai, kad išsekusio automobilio akumuliatoriaus taisymas yra gana ekonomiškas ir nesudėtingas procesas, palyginti su kitomis automobilio problemomis. Yra keli sprendimai, kai kurie netgi nemokami, kurie gali padėti jums iš naujo paleisti automobilio akumuliatorių.

YouTube video
Vaizdo įrašas: Kaip greitai pakrauti nusilpusį akumuliatorių?

Automobiliams, turintiems mechaninę pavarų dėžę, tereikia pastumti transporto priemonę, įjunkite antrą pavarą, tada atleiskite sankabą, kai sukaupsite pakankamai greitį – automobilis užsives. Atkreipkite dėmesį, kad jums prireiks pagalbos, kad tai padarytumėte.

Žinutės iš tos pačios kategorijos: