Vaistinių grybų nauda

Hericium erinaceus (Korališkasis trapiadyglis), dar žinomas kaip liūto žvynabudė, yra vaistinis grybas, kuris tradicinėje Azijos medicinoje vartojamas jau daugelį amžių. Įrodyta, kad jis pasižymi įvairiomis medicininėmis savybėmis, įskaitant kognityvinių funkcijų gerinimą, uždegimo mažinimą ir kovą su vėžiu.

Vienas iš labiausiai žinomų hericium erinaceus privalumų yra jo gebėjimas gerinti pažinimo funkciją. Žurnale „Phytomedicine“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad hericium erinaceus pagerino kognityvines funkcijas dalyviams, turintiems lengvą kognityvinį sutrikimą. Tyrimo dalyvių, vartojusių hericium erinaceus papildų, dėmesio, atminties ir vykdomųjų funkcijų testų rezultatai reikšmingai pagerėjo.

Hericium erinaceus, dar žinomas kaip liūto žvynabudė, yra vaistinis grybas, kuris tradicinėje Azijos medicinoje vartojamas jau daugelį amžių.

Dar viena hericium erinaceus nauda – jo gebėjimas mažinti uždegimą. Žurnale „Phytotherapy Research“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad hericium erinaceus galėjo slopinti žmogaus ląstelėse prouždegiminių citokinų gamybą. Uždegimas yra pagrindinis daugelio ligų, įskaitant vėžį, veiksnys. Todėl hericium erinaceus gali būti naudingas užkertant kelią uždegimo sukeltiems vėžiniams susirgimams arba juos gydant.

Iki šiol atlikta nedaug tyrimų, kuriuose nagrinėtas priešvėžinis hericium erinaceus poveikis. Tačiau šie tyrimai parodė keletą daug žadančių rezultatų. Pavyzdžiui, žurnale „BMC Complementary and Alternative Medicine“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad hericium erinaceus galėjo naikinti žmogaus vėžines ląsteles in vitro. Kitame tyrime, paskelbtame žurnale „Oncology Letters“, nustatyta, kad hericium erinaceus galėjo slopinti pelių krūties vėžio ląstelių augimą. Norint nustatyti visą hericium erinaceus priešvėžinio poveikio mastą, reikia atlikti daugiau tyrimų, tačiau šie pirmieji rezultatai rodo, kad tai gali būti perspektyvus vėžio gydymo būdas.

Apskritai daugėja įrodymų, kad hericium erinaceus turi daug medicininės naudos, įskaitant geresnes pažinimo funkcijas, mažesnį uždegimą ir priešvėžinį poveikį. Visi, norintys pagerinti savo sveikatą, gali apsvarstyti galimybę papildyti savo mitybą hericium erinaceus.

Yra tam tikrų įrodymų, kad hericium erinaceus gali būti naudingas gydant Alzheimerio ligą. Žurnale „Journal of Alzheimer’s Disease“ publikuotas tyrimas parodė, kad hericium erinaceus sumažino amiloido beta kiekį ir pagerino Alzheimerio liga sergančių pelių pažintines funkcijas. Be to, žurnale „Journal of Traditional Chinese Medicine“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad hericium erinaceus pagerino Alzheimerio liga sergančių žiurkių pažintines funkcijas ir atmintį. Nors šiems rezultatams patvirtinti reikia atlikti daugiau tyrimų, yra tam tikrų įrodymų, kad hericium erinaceus gali būti naudingas sergantiesiems Alzheimerio liga.

Jei norite išbandyti hericium erinaceus nuo Alzheimerio ligos, prieš pradedant gydymą svarbu pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu. Hericium erinaceus gali sąveikauti su kitais Jūsų vartojamais vaistais, todėl svarbu žinoti apie galimą sąveiką. Be to, svarbu pradėti vartoti mažą hericium erinaceus dozę ir ją palaipsniui didinti, kad būtų išvengta bet kokio nepageidaujamo poveikio.

Jei ieškote kitų natūralių Alzheimerio ligos gydymo būdų, galite apsvarstyti keletą galimybių. Kai kurie kiti natūralūs gydymo būdai, kurie pasirodė esantys naudingi, yra omega-3 riebalų rūgštys, ginkmedis ir vitaminas E. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu, kad rastumėte jums tinkamiausią gydymo planą.

Hericium erinaceus yra grybų rūšis, kuri nuo seno naudojama tradicinėje kinų medicinoje dėl įvairių sveikatai naudingų savybių. Neseniai žurnale „Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine“ paskelbtame tyrime teigiama, kad hericium erinaceus taip pat gali būti naudingas gydant nerimą.

Tyrime dalyvavo 36 dalyviai, kuriems atsitiktine tvarka buvo paskirta vartoti hericium erinaceus arba placebą. Tyrimo pradžioje, o po keturių ir aštuonių savaičių gydymo – dar kartą, buvo vertinamas dalyvių nerimo lygis.

Rezultatai parodė, kad hericium erinaceus gavusių asmenų nerimo lygis buvo gerokai mažesnis nei placebą gavusių asmenų. Be to, mokslininkai nustatė, kad hericium erinaceus buvo saugus ir gerai toleruojamas.

Šios išvados rodo, kad hericium erinaceus gali būti tinkamas nerimo gydymo būdas. Norint patvirtinti šias išvadas, reikia atlikti daugiau tyrimų, tačiau pirmieji įrodymai teikia vilčių. Jei jus kamuoja nerimas, apsvarstykite galimybę pasikalbėti su gydytoju ir išbandyti hericium erinaceus.

Kai kurie preliminarūs tyrimai parodė, kad hericium erinaceus gali būti naudingas gydant depresiją. Vieno tyrimo metu nustatyta, kad hericium erinaceus galėjo pagerinti žiurkių depresijos simptomus. Norint nustatyti, ar hericium erinaceus yra veiksmingas žmonių depresijos gydymo būdas, reikia atlikti daugiau tyrimų, tačiau galima šio grybo nauda verta tolesnio tyrimo. Taip pat galite įsigyti grybo.

Jei ketinate vartoti hericium erinaceus depresijai gydyti, prieš pradėdami vartoti bet kokį naują maisto papildą, pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu. Svarbu atkreipti dėmesį, kad papildai gali sąveikauti su vaistais, todėl visada geriausia pasitarti su gydytoju prieš pradedant vartoti bet kokius naujus papildus. Be to, svarbu žinoti, kad ne visi papildai yra vienodi. Kai kurie papildai gali būti nesaugūs ar neveiksmingi, todėl svarbu atlikti tyrimus prieš renkantis papildą.

YouTube video

Jei norite išbandyti hericium erinaceus nuo depresijos, yra keletas būdų, kaip pradėti. Viena iš galimybių – pasikalbėti su sveikatos priežiūros specialistu apie šio grybo vartojimą kaip esamo gydymo plano dalį. Kita galimybė – įsigyti hericium erinaceus papildų internetu arba sveiko maisto parduotuvėje. Rinkdamiesi maisto papildą, būtinai ieškokite produktų, kuriuos sertifikavo nepriklausoma trečioji šalis, pavyzdžiui, Jungtinių Valstijų farmakopėja (USP) arba NSF International. Šis sertifikatas reiškia, kad produktas buvo išbandytas ir atitinka kokybės standartus.

Žinutės iš tos pačios kategorijos: