Teisingas pasirinkimas tarp aliuminio ir plieno stoginių bagažinių komercinėms transporto priemonėms

Į ką pirmiausia atkreipiate dėmesį kiekvieną kartą, kai atvykstate į mažmeninę namų apyvokos reikmenų parduotuvę? Apsižvalgę automobilių stovėjimo aikštelėje pamatysite daugybę komercinių transporto priemonių su stogo bagažinėmis. Dar įdomiau tai, kad skirtingų tipų transporto priemonėse taip pat yra skirtingų tipų bagažinės. O kaip jūs? Kokios komercinių transporto priemonių stogo bagažinės atitiks jūsų poreikius? Į kokius veiksnius turėtumėte atsižvelgti ieškodami?

Pirmiausia, prieš eidami apsipirkti, turėtumėte žinoti ir apsvarstyti įvairias stogo bagažinių kategorijas. Šias kategorijas galite suskirstyti į šias kategorijas: prieinamumas, konstrukcija, ilgaamžiškumas, priežiūra, medžiaga, kaina ir svoris. 

Atlikdami kruopštų tyrimą, kad išsirinktumėte jūsų poreikius atitinkančią įmonę, galite manyti, kad reikia ištirti ir pažymėti visas šias kategorijas. Tačiau, turint omenyje visas skirtingas galimybes, iš kurių šiais laikais gali rinktis galutiniai vartotojai, galite nustebti sužinoję, kad techninė priežiūra tikrai nėra vienas iš dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti. 

Saugodami stogo bagažines galite būti tikri, kad jos išlaikys savo vertę.

Perskaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie aliuminio ir plieno stogo bagažines ir kaip pasirinkti vieną iš jų:

Priežiūros poreikiai

Pirmiausia turite sužinoti apie techninę priežiūrą. Kai kalbama apie techninę priežiūrą, turima omenyje būklė, kai ji yra prižiūrima, arba išsaugojimo procesas. Rūpestinga ir tinkama bet kokios įrangos priežiūra gali padėti padidinti jos efektyvumą ir pailginti optimalų naudojimo laiką. 

Saugodami stogo bagažines galite būti tikri, kad jos išlaikys savo vertę. Tai taip pat atlieka svarbų vaidmenį ilginant bendrą gaminio tarnavimo laiką. Kadangi daugelis žmonių yra užsiėmę savo darbais – dirba rangovais, dailidėmis, elektrikais, santechnikais ir kitais, jų krovininiai sunkvežimiai ir komercinės transporto priemonės dažnai yra jų biuro pratęsimas. Taigi, svarbu, kad techninė priežiūra būtų vienas svarbiausių prioritetų. 

Komercinių transporto priemonių plieninės ir aliumininės stogo bagažinės 

Renkantis komercinės transporto priemonės stogo bagažinę, dar vienas aspektas yra medžiaga, iš kurios ji būtų pagaminta. Šiuo metu rinkoje įprasta rasti komercinių stogo bagažinių, pagamintų iš plieno arba aliuminio. 

Aliuminio medžiaga yra lengvesnė, o plienas yra tvirtesnis ir dar patvaresnis. Jei planuojate rinktis aliuminio stelažą, turite nustatyti, kokio stiprumo stelažo jums reikia arba norite, kad jis būtų tvirtas. Nors plienas po tam tikro laiko linkęs rūdyti, kita vertus, aliuminyje nėra geležies, o tai reiškia, kad jis visiškai nerūdija. 

Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad aliuminio nereikia anoduoti, jei jis bus naudojamas lauke. Be to, aliuminio medžiaga yra brangi ir ją reikia reguliariai valyti, kad būtų galima atsikratyti susikaupusio purvo ir nešvarumų. 

Aliuminio medžiaga yra lengvesnė, o plienas yra tvirtesnis ir dar patvaresnis.

Tuo tarpu plieninės stogo bagažinės yra ilgaamžės ir tvirtos, todėl galutiniam naudotojui jos patikimesnės. Nors laikui bėgant plienas linkęs rūdyti, nes pagrindinė jo sudedamoji dalis yra geležis, daugelis plieninių stogo bagažinių, kurias šiuo metu galite rasti rinkoje, su tuo kovoja naudodamos priedų metodus, kad būtų apsaugotos nuo aplinkos sąlygų ir rūdžių. Naudodami šią priedų apsaugą, galite tikėtis tvirtesnio stogo bagažinės, kuri gali tarnauti ilgą laiką. 

Aliuminio anodavimas

Kai kalbama apie aliuminio anodavimą, tai reiškia, kad aliuminio paviršius padengiamas apsauginiu oksido sluoksniu. Tai atliekama naudojant elektrolitą, kai metalas yra anodas. 

Vien tik paprastas ir neapdorotas aliuminis negalės išlaikyti poliruoto paviršiaus, kai bus veikiamas lauko sąlygų. Paviršiuje susidarys oksidai, todėl apdaila taps matinė. Kad aliuminio apdaila išlaikytų blizgesį, būtina priežiūra, apimanti poliravimą ir valymą. 

Aliuminis turi būti anoduotas, kad padidėtų sukibimas ir atsparumas korozijai. Tačiau tai nebūtinai padidina medžiagos stiprumą, nes tai tik izoliacinis sluoksnis. 

Kadangi daugelis žmonių yra užsiėmę savo darbais – dirba rangovais, dailidėmis, elektrikais, santechnikais ir kitais, jų krovininiai sunkvežimiai ir komercinės transporto priemonės dažnai yra jų biuro pratęsimas.

Cinkavimo plienas

Cinkavimas – tai įspūdingas plieno padengimo būdas. Karšto cinkavimo procesas apima pagamintos geležies ar plieno panardinimą į katilą, pripildytą išlydyto cinko. Plieno sudėtyje esanti geležis reaguoja su cinku, kol jis yra panardintas, kad susidarytų surišto lydinio danga. 

Cinkuotas plienas turi keletą svarbių privalumų. Cinkuoti plieniniai komercinių transporto priemonių stogo bagažinės dažnai yra pigesni, palyginti su alternatyvia apsaugine danga. Be to, nors laikoma, kad cinkavimo pradinė kaina yra didesnė, ilgalaikis tarnavimo laikas, kurį cinkavimo procesas gali suteikti plienui, gerokai nusveria pradines išlaidas dėl ilgaamžiškumo. 

Be to, cinkuotas plienas yra labai patikimas, o pats procesas turi nuspėjamą rezultatą. Kiekvieną kartą pirkdami cinkuoto plieno stelažus pamatysite, kad jų pirkimo kaina yra priimtina, o priežiūra per visą gaminio naudojimo laiką yra minimali arba jos visai nėra. 

YouTube video

Aliuminio anodavimas ir plieno cinkavimas

Galutiniai naudotojai gali tikėtis, kad anoduoto aliuminio paviršiaus korozija bus mažesnė, nors tai nereiškia, kad ši grėsmė visiškai pašalinta. Anodavimas suteikia ploną apsaugą, kuri yra aliuminio oksido sluoksnio pavidalo, o po kurio laiko šis sluoksnis suyra. 

Priklausomai nuo anoduoto sluoksnio kokybės ir storio, galima tikėtis, kad paviršius bus apsaugotas nuo 10 iki 20 metų. 

Cinkuoto plieno apdaila – tai abrazyvui atspari ir nerūdijanti metalo apdaila. Cinkavimo procesas gali pailginti plieno tarnavimo laiką daugiau nei 50 metų ir užtikrina visišką apsaugą. Taip yra todėl, kad viso proceso metu cinkas susijungia su kiekviena gaminio dalimi. 

Kadangi plienas visiškai apsaugotas, gaminį galima įlenkti, įskelti ar subraižyti, todėl jo nereikia taisyti ar prižiūrėti. Cinkas suriša visą dangą. Cinkuota danga laikoma tvirta danga, kuria dengiamas plienas.

Apatinė linija

Kai ateis laikas pirkti komercinių transporto priemonių stogo bagažines, visada atsižvelkite į techninę priežiūrą, ilgaamžiškumą ir svorį. Jei jums svarbiausia svoris, geriausias pasirinkimas – aliuminis, nors jį reikia periodiškai prižiūrėti. Jei svoris nėra svarbus, geriausia rinktis priežiūrai patogesnius plieninius stogo bagažinės laikiklius. 

Žinutės iš tos pačios kategorijos: