Patarimai, kaip prižiūrėti automobilio akumuliatorius

Galbūt visai nekreipiate į juos dėmesio, tačiau automobilio akumuliatorių, kaip ir kitas automobilio dalis, taip pat reikia prižiūrėti. Kadangi šių komponentų gyvavimo laikas yra ribotas, tinkamai jais rūpintis dar svarbiau. 

Pateikiame keletą patarimų, kaip užtikrinti, kad baterijos tarnautų kuo ilgiau. 

Laikykitės tinkamo valymo 

Akumuliatorius yra tarsi automobilio širdis. Jis yra atsakingas už jūsų automobilio maitinimą ir užtikrina, kad jis veiktų ir važiuotų sklandžiai. Apleistas, užsikimšęs ar nešvarus akumuliatorius niekada gerai neatliks savo darbo.

Viena iš geriausiai saugomų paslapčių, kaip prailginti automobilio akumuliatoriaus tarnavimo laiką, – reguliariai šalinti šiukšles ir nešvarumus ir vengti nepageidaujamų sankaupų. Tik įsitikinkite, kad šį valymą atliekate išjungę variklį ir jau atvėsusią sistemą. 

Kad galėtumėte pasiekti akumuliatoriaus griovelius ir tinkamai pašalinti ten esančius nešvarumus, galite naudoti smulkų įrankį, pvz., dantų šepetėlį. 

Naudokite savo automobilį 

Jūsų automobilis nėra skirtas eksponuoti ir saugoti. Jį reikia vairuoti ir mėgautis juo kuo daugiau! Jei leisite automobiliui stovėti tuščiąja eiga arba retai juo naudositės, jo eksploatacinių savybių lygis gali sumažėti greičiau nei reikia. Taip yra dėl susilpnėjusios elektros sistemos ir variklio. 

Taip atsitikus, automobilio akumuliatorius gali visiškai išsikrauti. Be to, galite pastebėti ir kitų problemų, pavyzdžiui, išdžiūvusias arba nuleistos padangos, sugedusios elektros sistemos ir kt. Norėdami pagerinti akumuliatoriaus tarnavimo laiką ir užtikrinti, kad jūsų automobilis veiktų sklandžiai, pirmyn ir važiuokite pasivažinėti!

Jei jums reikia kurį laiką palikti transporto priemonę stovėti tuščiąja eiga, galite pamėginti susitarti su kuo nors, kas galėtų ja pasivažinėti, arba tiesiog retkarčiais ją įjungti. Tai lengvas ir paprastas sprendimas, kuris gali padėti išvengti brangiai kainuojančios techninės priežiūros ateityje. 

Reguliariai tikrinkite akumuliatoriaus įtampą

Taip, taip pat reikia reguliariai tikrinti automobilio akumuliatorių, kad jis visada būtų tinkamai įkrautas. Visiškai įkrauti akumuliatoriai užtikrins, kad jūsų automobilis veiktų geriausiai ir išlaikytų maksimalų našumą. Priklausomai nuo automobilio amžiaus ir gamintojo, jums taip pat gali prireikti patikrinti akumuliatorių du kartus per metus. 

Transporto priemonės aptarnavimas 

Ar vis dar prisimenate, kada paskutinį kartą pristatėte savo transporto priemonę į servisą? Jei negalite, žinokite, kad kažką darote ne taip.

Reguliariai pristatydami transporto priemonę į techninės priežiūros įstaigą, galėsite anksti nustatyti bet kokias akumuliatoriaus ar kitas problemas. Tai labai svarbu ne tik automobilio sveikatai, bet ir jūsų saugumui kelyje. 

YouTube video

Apribokite priedų naudojimą

Naudojami priedai ilgainiui gali išeikvoti automobilio akumuliatoriaus energiją. Pavyzdžiui, automobilio akumuliatoriaus ilgaamžiškumas nukentės, jei dažnai pamiršite išjungti salono apšvietimą arba priekinius žibintus. Jei norite, kad akumuliatorius visada veiktų maksimaliai efektyviai, visada ribokite elektros energijos naudojimą. 

Laikykitės šių automobilio akumuliatorių techninės priežiūros patarimų, kad galėtumėte važiuoti be jokių rūpesčių! 

Žinutės iš tos pačios kategorijos: